Zapisz się!

B2RUN GLIWICE - SPORTOWE ŚWIĘTO ŚLĄSKICH PRACOWNIKÓW W ARENIE GLIWICE

B2Run Gliwice – sportowe święto śląskich pracowników w Arenie Gliwice

Już niebawem w Arenie Gliwice odbędzie się pierwsza na Śląsku i druga w Polsce edycja wydarzenia z cyklu B2Run. To nie typowa impreza biegowa, a okazja do integracji pracowników firm z regionu w niecodziennych okolicznościach. Uczestnicy będą finiszować, a także bawić się wspólnie na płycie jednej z największych i najnowocześniejszych hal w Polsce.

Charakterystyczną cechą B2Run jest organizacja imprezy w wyjątkowym miejscu. Zazwyczaj meta biegu zlokalizowana jest na największym i najbardziej rozpoznawalnym obiekcie sportowym w danym mieście. W Niemczech uczestnicy imprez tego cyklu finiszowali m.in. na Stadionie Olimpijskim w Monachium czy Veltins Arena w Gelsenkirchen, w Hiszpanii - na Estadio Mestalla w Walencji, a w jedynym dotychczas zorganizowanym wydarzeniu w Polsce - na Stadionie Energa Gdańsk.

Pierwszy B2Run na Śląsku odbędzie się na terenie Areny Gliwice. To jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów w Polsce, mogący pomieścić ponad 17 000 widzów. To na jego płycie umiejscowiona będzie meta, a także miasteczko zawodów, gdzie odbywać się będzie integracyjna impreza po biegu. Jego trasa będzie z kolei wytyczona w bezpośrednim otoczeniu obiektu, w tym m.in. alejkami pobliskiego Parku im. Bolesława Chrobrego.

Arena Gliwice znajduje się w miejscu dawnego stadionu XX-lecia. Budowa rozpoczęła się w 2013 roku. Całość obejmuje 10 ha nowej powierzchni miasta w zakresie rozwoju oferty kulturalnej, społecznej i sportowej. Projekt architektoniczny, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i przestrzennym, nawiązuje do współczesnych tendencji w kształtowaniu obiektów sportowo-widowiskowych.

Obiekt jest przystosowany funkcjonalnie i użytkowo do zawodów sportowych, imprez wystawienniczych i targowych, wszelkiego rodzaju wydarzeń estradowych, takich jak: koncerty, projekcje filmowe, masowe imprezy taneczne, imprezy społeczno-polityczne oraz wydarzenia biznesowe.

Więcej informacji o obiekcie na jego stronie internetowej.

SMSAPI
V Radan Półmaraton Gliwicki
Biegowe.pl
wszystko o bieganiu
Silesion
24gliwice
CCM