Zapisz się!
München Olympiastadion

Miasto Gliwice zaprasza na B2Run

Rynek

25 września wystartuje B2Run Gliwice. Start i meta biegu oraz impreza integracyjna zlokalizowane zostały na płycie Areny Gliwice. Udział w wydarzeniu potwierdziły już pierwsze firmy. Podczas B2Run startujący reprezentują bowiem "barwy" swojego przedsiębiorstwa, a drużyny do udziału zgłaszają pracodawcy. W trakcie wydarzenia wszystko podporządkowane jest jednak pod pracowników każdego szczebla. W założeniu organizatorów B2Run Gliwice ma być bowiem ich świętem!

- Wydarzenie organizujemy w dniu powszednim, by urozmaicić uczestnikom ich czas pracy, a nie dokładać dodatkowe zajęcia w trakcie weekendu, który mogą spędzać z rodziną - wyjaśnia Marcin Herra z firmy EVolutio, organizującej B2Run w Polsce.

Świąteczną atmosferę podczas tego wydarzenia pracownicy będą mogli poczuć również dzięki temu, że tego dnia większość z nich zakończy pracę wcześniej niż zazwyczaj. Sygnał startera wyznaczono na godzinę 15, a bramy Areny Gliwice otwarte zostaną 60 minut wcześniej. Na płycie obiektu uczestnicy biegu pozostaną do wieczora. Będą się wspólnie bawić i biesiadować, nie tylko z kolegami ze swojego przedsiębiorstwa i innych śląskich firm, ale również z członkami rodzin, bliskimi i przyjaciółmi, którzy na teren wydarzenia będą mogli wejść za darmo.

Druga w historii impreza z cyklu B2Run w Polsce odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Gliwice są bowiem jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku. Bogata historia, ciekawa architektura, a także zróżnicowana oferta kulturalna i sportowo-rekreacyjna czynią je nie tylko świetnym miejscem do życia, ale też popularnym celem turystycznym.

Gliwice są jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Tutaj krzyżują się autostrady A1 i A4. Do wielu miast w konurbacji górnośląskiej można dotrzeć dzięki Drogowej Trasie Średnicowej. W Gliwicach znajduje się także największy port śródlądowy w Polsce, a dojazd do lotniska w Pyrzowicach, jednego z największych polskich portów lotniczych, zajmuje 20 minut. Gliwice to także ważny ośrodek akademicki, naukowy i przemysłowy.

 

Więcej informacji o Gliwicach w zakładce poświęconej miastu oraz na stronie Zwiedzaj Gliwice!

fot. UM Gliwice / Michał Buksa

V Radan Półmaraton Gliwicki
SMSAPI
Biegowe.pl
wszystko o bieganiu
Silesion
24gliwice
CCM